Elektrivarustus
TTÜ poolt arendatava kuupsatelliidi üks olulisematest ja vastutusrikkamatest sõlmedest on selle toiteallikas (EPS - electrical power supply), mis peab tagama satelliidi kõikidele alamsüsteemidele stabiilse toitepinge +5V.
EPS ammutab energiat päikeselt päikesepaneelide vahendusel, mida on kokku 9. Päikesepaneelid paiknevad kõigil tahkudel v.a. alumisel, Maa suunas vaataval. Lisaks paiknevad päikesepaneelid satelliidi külgedel olevate „tiibade“ mõlemal poolel. Päikeselt saadud energia salvestatakse Li-Ion akudesse. Parima valgustatuse tingimustes saadakse paneelidelt kokku ca 7,5W. Kogutava päikeseenergia elektrienergiaks muundamise efektiivsuse suurendamiseks kasutavad akulaadijad Maximum Power Point Tracking tehnoloogiat.
Süsteemi töökindluse tõstmiseks on enamus EPS süsteemi kriitilisi osasid dubleeritud. EPS jälgib pidevalt oma riistvara tehnilist seisundit ja toiteallikaid iseloomustavaid parameetreid. Lisaks on EPS suuteline saatma kogu telemeetria informatsiooni ka iseseisvalt (st. ilma pardaarvuti korraldusteta) Maajaama. EPS tarkvara on raadioside teel uuendatav.
Satelliidi tulevase orbiidi (LEO – Low Earth Orbit) parameetrid on sellised, et ligikaudu 30 minutit lennatakse Maa varjus ja ligikaudu 60 minutit ollakse Päikese valguse käes.
Pildil on kujutatud EPSi 3 erinevat "põlvkonda".